Co to jest AIDS i jak można się nim zarazić ?

lekarze specjaliści > Co to jest AIDS i jak można się nim zarazić ?

lekarzespecjaliści

Najczęściej zadawane pytania

Co to jest AIDS i jak można się nim zarazić ?

[więcej]

Czy można zarazić się AIDS od osoby, która nie ma objawów choroby ?

[więcej]

Czy kobieta będąca w ciąży i chorująca na AIDS może zarazić swoje dziecko?

[więcej]

Czy AIDS można się zarazić od komarów lub kleszczy?

[więcej]

Jakie są objawy AIDS?

[więcej]

Jak leczyć AIDS?

[więcej]

AIDS

Co to jest AIDS i jak można się nim zarazić ?

AIDS jest to schorzenie układu immunologicznego, które spowodowane jest zakażeniem wirusem HIV. Na skutek zakażenia dochodzi do całkowitego upośledzenia odporności. Organizm nie broni się już przed infekcjami. Do zakażenia dochodzi przez kontakt z płynami ustrojowymi lub krwią człowieka z wirusem. HIV znajduje się w ślinie, mleku matki, nasieniu i wydzielinie z pochwy oraz w osoczu. Najczęstszym sposobem na zakażenie się wirusem HIV jest każdy rodzaj kontaktów seksualnych. Warto wiedzieć, że prezerwatywy nie eliminują w 100% możliwości zakażenia. Przyczyną zakażenia może być również używanie igły z reszkami zakażonej krwi oraz przetaczania krwi zakażonej. Codzienny kontakt z osobą zakażoną nie powoduje zakażenia u osoby zdrowej.

 

Polityka plików "cookie":

Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. Więcej informacji można znaleźć w polityce prywatności.

 

copyright © 1999-2016 Telewolt Sp. z o.o. 00-671 W-wa, ul. Koszykowa 70 lok.2, tel.: (22) 621-81-17, medserwis@medserwis.pl